ShakeSphere - mini blog

ILE DOKŁADNIE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ UŻYWAJĄC SHAKERA SHAKESPHERE

Film Ricka dokładnie prezentuje ile można zaoszczędzić używając shakery Shakesphere. Ponieważ jest strasznie nudny przedstawiamy dane w skrócie.

Efektywność shakerów Shakesphere wynosi około 99.9%. Oznacza to, że przy przygotowywaniu napojów wykorzystywany jest praktycznie cały w proszek, podczas gdy w przypadku standardowego shakera na ściankach i kącikach pozostaje go średnio 5 – 6 gram (w przypadku shakerów z sitkami i innymi akcesoriami do mieszania nawet więcej). W przeliczeniu na pieniądze koszt niewykorzystanego proszku wynosi około 70 groszy na 1 napój. Przy obecnych cenach oznacza to, że na każdym kilogramie proszku traci się około 24 złotych.

Dlaczego niektóre plastikowe butelki, shakery i czajniki po prostu śmierdzą i o co chodzi z BPA?

BPA czyli: Bisfenol A – 2,2-bis(p-hydroksyfenylo)propan – zostańmy może przy nazwie BPA.. to wspaniały rosyjski wynalazek, dzięki któremu wyroby z plastiku są przejrzyste, lekkie, giętkie, o gładkiej teksturze i odporne na uszkodzenia.

 

No niestety jak to bywa z odkryciami rosyjskich (dla równowagi dodam: również amerykańskich) naukowców są też plusy ujemne – bo co prawda BPA słabo rozpuszcza się w wodzie, ale za to dużo lepiej w tłuszczach a spożyty może: zaburzać funkcjonowanie organizmu i gospodarki hormonalnej, działać szkodliwie na układ rozrodczy, mieć wpływ na zaburzenia płodności, wywoływać przedwczesne pokwitanie, drażnić drogi oddechowe, uszkadzać oczy, wywoływać reakcje alergiczne, powodować otyłość, poronienia, problemy z tarczycą, i zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi i prostaty… a co najgorsze – może zmieniać zapach produktów (szczególnie tych tańszych).

Więc lepiej zastanów się zanim kupisz kolejną źródlaną, krystalicznie czystą wodę w przezroczystej łatwej do recyklingu plastikowej butelce…

 

Następnym razem weź na trening ShakeSphera (u nas nie ma BPA) i nalej przefiltrowanej wody z kranu – wyjdzie ci to na zdrowie.
 

Dlaczego w ogóle warto pić koktajle proteinowe?

W największym skrócie – ponieważ:

 

1. są smaczne (a raczej mogą być – jeśli się postaramy)
2. szybko zaspokajają apetyt
3. są cennym sojusznikiem na polu codziennej walki ze zbędnymi kilogramami
4. wzmacniają układ odpornościowy (poczytaj o glutaminie)
5. obniżają ciśnienie krwi (poczytaj o serwatce)
6. redukują cholesterol (jeszcze raz przeczytaj o serwatce)
7. dzięki ShakeSphere są łatwe z przygotowaniu
 

Koktajl proteinowy zamiast tradycyjnego śniadania?

A dlaczego nie? W końcu kto w ciągu tygodnia ma czas na przygotowanie tradycyjnego śniadania? Koktajl proteinowy może stanowić dla niego wspaniały alternatywę. To szybki i skoncentrowany posiłek, który nie tylko dostarczy ci sił na cały dzień pracy, ale pomoże także w zrzuceniu kilku kilogramów.

 

W necie znajdziesz wiele przepisów i jeszcze więcej zdjęć przedstawiających przepięknie przygotowany i zapewne bajecznie smaczny koktajl śniadaniowy. Tylko, że w praktyce nie wygląda to już tak słodko. Żeby odpowiednio przygotować składniki trzeba po pierwsze wyciągnąć z szafki jakiś mikser, znaleźć odpowiednie końcówki, które mają paskudny zwyczaj gubienia się, rozplątać kabel, podłączyć, odpalić sprzęt budząc pozostałych domowników (jeśli takowych posiadamy), a jak nie to przynajmniej sąsiadów. Potem to jeszcze porozłączać przepłukać i wrzucić do zmywarki. Zwykle zajmuje więcej czasu niż normalne śniadanie!

 

Ale nie z ShakeSphere. Z ShakeSphere jest zupełnie inaczej. Wrzuć składniki, dodaj wodę lub mleko, potrząśnij, wypij, a jak nie zdążysz to dopijesz w środku komunikacji miejskiej, lub w samochodzie. Bądź pewny, że nic się nie wyleje – a na koniec – wystarczy przepłukać.
 

Co dzieje się, gdy jesz dużo białka i nie ćwiczysz?

Jeśli chcesz wyrzeźbić swoją sylwetkę – czyli zastąpić zbędny tłuszcz zbudowanymi podczas treningu mięśniami musisz dostarczyć organizmowi niezbędna dawkę białka (protein).

 

Same jednak białko nie zbuduje ci upragnionego kaloryfera. Do tego niezbędny jest jeszcze trening. Nie zapominaj bowiem, że białko też ma kalorie – jeśli więc nie ćwiczysz – zacznie się ono odkładać w tkankach jako tłuszcz. Co więcej, badania sugerują, że spożywanie dużych ilości białka bez towarzyszącemu temu odpowiedniemu treningowi może przyczyniać się do chorób serca, wysokiego poziomu cholesterolu, dny moczanowej, chorób nerek, itd., itp. – na pewno to wiesz to doskonale.

 

Prosimy więc tylko… trenuj, trenuj ciężko, ale rób to rozsądnie i pozwól żeby ShakeSphere towarzyszył Ci w drodze do osiągnięcia celu.